Již podevatenácté můžete navrhovat osobnosti na Cenu města

8. ledna 2016 | ročník:

Až do 28. února mohou Olomoučané navrhovat jména osobností, které by si podle nich zasloužily získat Cenu města Olomouce či Cenu za počin roku 2015. Konečný seznam laureátů pro letošní udělování pak vzejde z hlasování zastupitelstva. Navržené osobnosti si ocenění převezmou ve čtvrtek 2. června 2016.

„I v letošním roce chystá olomoucká radnice zatraktivnění ceremoniálu při udílení Cen města. Novinkou je také výběr jiného místa, na kterém se budou ceny předávat, a úprava samotné ceny, kterou obdrží jednotliví laureáti. Slavnostní galavečer je naplánován na čtvrtek 2. června 2016, tak aby termín zapadl do zahájených oslav Svátků města a ocenění laureáti se mohli zúčastnit průvodu k uctění patronky města sv. Pavlíny,“ uvedl náměstek primátora Pavel Urbášek. Místo konání slavnostního předávání cen je zatím v řešení.

Návrhy je možné podávat do 28. února 2016. Nominační formulář a již oceněné laureáty z předchozích let najdete na webu: www.cenamesta.cz. Písemné návrhy mohou občané nebo organizace posílat v obálce zřetelně označené „Cena města“ na adresu: Magistrát města Olomouce, k rukám Bohumila Šípa, odbor vnějších vztahů a informací, Horní náměstí 583, budova radnice, 779 11 Olomouc, nebo na e-mailovou adresu cena.mesta@olomouc.eu.8