Olomouc ocení svou Cenou sedm osobností

28. dubna 2008 | ročník:

Olomoučtí zastupitelé v pondělí 28. dubna 2008 na svém zasedání schválili sedm osobností, které budou oceněny za svou činnost Cenou města Olomouce za rok 2007.

Návrhy, které zasílali jednotlivci a instituce, projednala odborná pracovní skupina a na doporučení Rady města Olomouce je dnes schválili olomoučtí zastupitelé. Radnice obdržela letos celkem 38 návrhů na udělení Ceny města Olomouce.

Oceněni tak budou za boj proti totalitě první polistopadový primátor Olomouce Milan Hořínek a v oblasti sportu cyklista Alois Kaňkovský. V oblasti výtvarného umění ocenění převezmou malíř Josef Šlechta a fotografka Milena Valušková, dále galerista Libor Grónský, za hudební oblast pak Vladimír Žůrek a za literární činnost bude oceněn in memoriam Oldřich Králík.

Předání Cen města Olomouce se uskuteční ve čtvrtek 29.5. 2008 od 17 hodin ve slavnostním sále Klášterního Hradiska.

Ceny, které uděluje město kolektivům a jednotlivcům za uměleckou, vědeckou, hospodářskou, publicistickou a jinou činnost, práci nebo díla, jež jsou v úzkém vztahu k městu Olomouci a byla vytvořena na jeho území, či výrazně přispívají k jeho rozvoji, budou v hanácké metropoli uděleny již pojedenácté. V uplynulých letech bylo uděleno více než 100 ocenění.