Cena za počin roku 2013 v oblasti sport

Vladimír Marčan

za reprezentaci města ve sportovní střelbě tělesně handicapovaných

Vladimír Marčan je dlouholetým reprezentantem České republiky ve sportovní střelbě tělesně handicapovaných sportovců, je členem Sportovního klubu tělesně postižených sportovců Olomouc a členem Sportovního střeleckého klubu ELÁN Olomouc. Stal se historicky prvním českým účastníkem na Letních paralympijských hrách v Pekingu v roce 2008.

Rok 2013 byl pro Vladimíra Marčana velmi úspěšný. V dubnu dovezl společně s dalšími dvěma střelci stříbrnou medaili z mezinárodního závodu v Hannoveru v soutěži družstev v disciplíně sportovní pistole 30 + 30 ran na 25 m. Ze Světového poháru v Bangkoku přivezl bronzovou medaili v disciplíně standardní vzduchová pistole 40 ran na 10 m a ještě splněný limit k účasti na Mistrovství Evropy v disciplíně sportovní pistole 30 + 30 ran. Tím jako jediný český reprezentant splnil limit k účasti na Mistrovství Evropy 2013, na kterém také startoval. Na těchto mezinárodních soutěžích splnil i nominační limity k účasti na Mistrovství světa 2014. Jako jediný český střelec se umisťoval v rankingu Světového poháru do 15. bodovaného místa a z 21 bodovaných střelců v disciplíně standardní vzduchová pistole 40 ran na 10 m se umístil na vynikajícím 9. místě se ziskem 30 bodů.

Úspěchy přicházely i na české půdě, kde se stal vítězem Českého poháru a Mistrem ČR v disciplíně sportovní pistole 30 + 30 ran.

Vladimír Marčan je držitelem českého rekordu ve sportovní pistoli s nástřelem 563 bodů a ve standardní vzduchové pistoli 40 ran s nástřelem 329 bodů.Další ocenění za rok 2013

prof. RNDr. Bronislav Hlůza, CSc.

Cena v oblasti přírodní vědy

Marta Lipusivá

Cena v oblasti jiné za humanitární činnost a podporu rodinného života

Richard Pogoda

Cena v oblasti hudba

Drahomíra Maria Ryšková

Cena v oblasti jiné za koordinaci spolupráce s partnerským městem Nördlingen

doc. Bohumil Teplý

Cena v oblasti výtvarné umění

Katalog 2013 (PDF, 3,61 MB)

Jednotlivé ročníky Ceny města

Dosavadní laureáti v jednotlivých oblastech